preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ljudevita Gaja Zaprešić

Login
 

 

Kutak za roditelje:

Zamolbe i zahtjevi:

Upisnica u školu (docpdf)

Zahtjev za ispis s izbornog predmeta

Ispisnica iz škole (pdf)

Obrazac za izdavanje potvrde o školovanju (docpdf)

Obrazac za izostanak učenika s nastave (pdf)

Zahtjev za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbe (docpdf)

Raspored zvonjenja

Prije podne

1. 08:00 – 08:45
2. 08:50 – 09:35
3. 09.45 – 10:30
4. 10:40 – 11:25
5. 11:30 – 12:15
6. 12:20 – 13:05
7. 13:10 – 13:55

 

Poslije podne

0. 13:10 – 13:55
1. 14:00 – 14:45
2. 14:50 – 15:35
3. 15:45 – 16:30
4. 16:40 – 17:25
5. 17:30 – 18:15
6. 18:20 – 19:05
Pristup e-Dnevniku

Informacije

2024./2025.

ŠKOLSKI LIST I FACEBOOK

DIGITALNI ŠKOLSKI LIST

 

FACEBOOK
OŠ LJUDEVITA GAJA

Tražilica
Eko škola

 

UZ Gaj

Brojač posjeta
Ispis statistike od 16. 9. 2011.

Ukupno: 2399284
Ovaj mjesec: 12392
Ovaj tjedan: 220
Danas: 16

eTwinning projekt - Parachute games
Maja Horvatin / datum: 3. 6. 2024. 11:21

 Parachute games je međunarodni projekt kojeg smo pokrenuli i sudjelovali u njemu kroz školsku godinu 2023./2024. U projektu su sudjelovale škole iz Hrvatske, Rumunjske, Grčke, Italije, Portugala, Bugarske i Turske. Igre s padobranom su nenatjecateljske igre, potiču kooperativnost i stavljaju naglasak na zajedništvo. Igre su vrlo zabavne i omogućuju nam razmjenu iskustava učenja s našim sudionicima. Padobran je izvrstan rekvizit  za igru u svim aktivnostima  koje organizirate. Padobran je koristan način uključivanja velike grupe sudionika u aktivnost, a zbog svoje zanimljivosti čak i oni koji inače odustaju, lakše se uključuju. Igre su dobre za stvaranje grupnog duha i zajedništva. Kada sudionici rade zajedno kako bi pokrenuli padobran, oni također usavršavaju perceptivne motoričke vještine i razvijaju osjećaj za ritam. Jezične aktivnosti također se mogu uključiti u većinu igara s padobranom. Ovim projektom proučavali smo na koji način možemo koristiti padobran u nastavi. U ovom projektu sudjelovali su učitelji Maja Horvatin (1.e), Mario Ključević (3.c) i Martina Velikov (2.d).

Pogledajte eBook našeg projekta.

https://read.bookcreator.com/BE8jzPLIxgV2a7rI5rlgNh2yQPI2/DPES7zdqTiau1Hjnp0rtjA


[OPŠIRNIJE]



Oznaka eTwinning škole za razdoblje 2024.-2025.
Martina Velikov / datum: 29. 5. 2024. 01:44


[OPŠIRNIJE]



eTwinnig projekt Inclusion of children with disabilities into regular classes
Martina Velikov / datum: 10. 3. 2024. 19:01


    Inclusion of children with disabilities into regular      classes je eTwinnig projekt u kojem učitelji dijele            primjere dobre prakse: nastavne materijale,                    prijedloge za digitalne alate, kako uključiti učenike s      teškoćama u razvoju u igru ​​i grupni rad s drugim            učenicima. Projekt je namijenjen djeci od 7 do 10            godina. Ciljevi ovog projekta su  razmjena ideja             između učitelja o načinima poučavanja djece s teškoćama u razvoju,  prezentacija primjera dobre prakse,  dijeljenje nastavnih materijala,  predlaganje digitalnih alata primjerenih i korisnih za djecu s teškoćama u razvoju,  sugeriranje načina uključivanja djece s teškoćama u razvoju u grupni rad,  poticanje djece s teškoćama u razvoju na suradničko učenje, isticanje prednosti djece u inkluziji,  pokazati stečeno znanje u različitim digitalnim alatima,  razvijanje logičkog i kritičkog mišljenja uočavanjem uzroka i posljedice,  proširiti vokabular, razvijati kreativnost,  razvijati govorne vještine engleskog jezika,  razvijati digitalnu kompetenciju i ICT vještine te steći nove strane prijatelje. U projekt je uključeno 6 zemalja: Italija, Grčka, Turska, Rumunjska, Francuska i Hrvatska te 14 učitelja iz navedenih zemalja.

https://youtu.be/ZZOOIR3ZlI0

 


[OPŠIRNIJE]



eTwinning projekt Outdoor classes
Martina Velikov / datum: 20. 2. 2024. 20:14

    Outdoor classes, eTwinning projekt namijenjen je           učenicima od 7 do 10 godina. Učitelji tijekom projekta                  provode pojedine nastavne sadržaje u prirodi s učenicima iz      svih predmeta primarnog obrazovanja. Učitelji  postavljaju          zadatke na Twinspaceu i tako dijele ideje, a  učenici  svoja        istraživanja i spoznaje prezentiraju u različitim digitalnim alatima. Ciljevi ovog projekta su  razmjena ideja između nastavnika o načinima poučavanja izvan učionice i     vrstama zadataka, poticati učenike da što više vremena provode na otvorenom,  kad god je moguće istraživati ​​nastavne sadržaje u prirodi,  poticati zdraviji način života i izbjegavati sjedenje,  poticati istraživačke vještine,  pokazati stečeno znanje u različitim digitalnim alatima,  razvijati logičko i kritičko mišljenje uočavanjem uzroka i posljedice,  proširiti vokabular,  razvijati kreativnost,  razvijati govorne vještine engleskog jezika, razvijati digitalnu kompetenciju i ICT vještine te steći nove strane prijatelje.

U projekt je uključeno 5 zemalja:  Italija, Poljska, Turska, Litva i Hrvatska te 15  učitelja iz navedenih zemalja.

https://www.canva.com/design/DAGG0h4s7Cs/1xV_CWauEuGb0_b7zNOOfw/edit?utm_content=DAGG0h4s7Cs&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

 

 

 

[OPŠIRNIJE]



Europske oznake kvalitete za eTwinning projekte 2022./23.
Martina Velikov / datum: 25. 1. 2024. 17:09


[OPŠIRNIJE]



Nacionalne oznake kvalitete za eTwinning projekte 2022./23.
Martina Velikov / datum: 29. 11. 2023. 19:14

Stigle su nam prve Nacionalne oznake kvalitete što je dokaz da nam je zasluženo dodijeljena oznaka eTwinning škole za 2023./2024. Nacionalna eTwinning oznaka kvalitete dodjeljuje se provoditeljima izvrsnih projekata koji su ispunili određene državne i europske standarde. Učitelji i učenici su preko eTwinning projekta surađivali s međunarodnim partnerima iz brojnih zemalja kao što su  Slovenija, Italija, Turska, Španjolska, Sjeverna Makedonija, Grčka Portugal, Rumunjska, Poljska…


[OPŠIRNIJE]



ISTRAŽIVAČKE RADIONICE U ŠENOINOM CENTRU IZVRSNOSTI
Đurđica Patafta / datum: 23. 11. 2023. 19:33

Dana 23. studenoga 2023. održan je susret učenika i učitelja međunarodnih eTwinning projekata (Nastambe životinja, Aktivno učenje, EKO sustavi oko nas) i udruge Mladih čuvara prirode koja djeluje u sklopu Hrvatskog prirodoslovnog društva.

Našu su školu predstavljale učenice 7. razreda: Tamara Majdandžić, Lea Črep i Ana Car te učenice 8. razreda: Eva Miketa i Lara Abrashi. Voditeljice radionica iz naše škole bile su: Maja Horvatin, Sanja Kovačić i Đurđica Patafta.

Susret je održan u Šenoinom centru izvrsnosti (OŠ Augusta Šenoe, Zagreb).

Na susretu su sudjelovali učenici od 6. razreda osnovne škole do 2. razreda srednje škole iz sljedećih škola: OŠ Ljudevita Gaja iz Zaprešića, OŠ Bogumila Tonija iz Samobora, XI. gimnazija iz Zagreba i OŠ Augusta Šenoe. Tijekom susreta učenici su kroz različite radionice ponovili dio nastavnih sadržaja, ali i usvojili nova znanja i vještine.

Nazivi radionica koje su se održale bile su:

  1. Kemijski sastav hrane
  2. Kemijska svojstva i sastav hrane
  3. Probava u epruveti
  4. Oko, mozak i optičke iluzije
  5. Kakva je voda u čaši
  6. BIOKVIZ- nasljeđivanje i razmnožavanje čovjeka
  7.  Izolacija DNA iz banane i blitve

Nakon provedenih aktivnosti, svaka je skupina prezentirala svoj rad, rezultate i zaključke.

Tijekom susreta održana je i izložba pod nazivom "Nositeljica života", na kojoj su prikazani modeli DNA molekula koje su izradili učenici iz škola suradnica.

 


[OPŠIRNIJE]



HRANILICE ZA PTICE
Maja Horvatin / datum: 19. 11. 2023. 00:06

RADIONICE ZA UČENIKE U SKLOPU MLADIH ČUVARA PRIRODE I  ETWINNING PROJEKATA (Nastambe životinja, Aktivno učenje u području prirodoslovlja 2, EKOsustavi oko nas)

Učenici 1.e razreda i učenici 6. razreda sudjelovali su u radionici „Hranilice za ptice“. Radionicom želimo povezivati učenike nižih i viših razreda te tako poticati suradnju između učenika različitih generacija u vidu pomoći i podrške u radu. Želimo poticati učenje u prirodi i na izvornoj stvarnosti. Izradom jednostavnih nastamba i hranilica za ptice potaknit ćemo i razvoj praktičnih vještina. Pratit ćemo i uočavati međuovisnost žive i nežive prirode, međusobne odnose živih bića na staništu te njihove prilagodbe na stanište. Radionice su vodile Đurđica Patafta i Maja Horvatin.

https://youtu.be/fAztgd2xkKE

 


[OPŠIRNIJE]



ISTRAŽIVAČKE RADIONICE NA PODRUČJU PODSUSEDSKOG DOLJA
Đurđica Patafta / datum: 28. 10. 2023. 11:12

Na području Podsusedskog Dolja održane su 28. listopada 2023. istraživačke radionice  u sklopu Mladih čuvara prirode Hrvatskog prirodoslovnog društva te eTwinning projekata škole (Nastambe životinja, Aktivno učenje u području prirodoslovlja 2, EKOsustavi oko nas).

U zanimljivim radionicama sudjelovali su učenici šestih i sedmih razreda naše škole koji pohađaju Prirodoslovnu grupu te sudjeluju u aktivnostima eTwinning projekata. Učenike su vodile i održale radionice profesorice Sanja Kovačić, Davorka Pokasić i Đurđica Patafta.

Osim naše škole, u radionicama su sudjelovale XI. Gimnazija, OŠ Augusta Šenoe, OŠ Bogumila Tonija, OŠ Ivana Gorana Kovačića.  Radionice su također održale i profesorice Martina Ceglec, Martina Čiček, Diana Vlahović i Katarina Barković.

Učenici su sudjelovali u fizikalno-kemijskoj analizi šumskog tla te srednjeg toka potoka Dolje, primjenjivali su dihitomske ključeve za određivanje biljnih vrsta drveća u kontinentalnoj listopadnoj šumi, određivali su biotički indeks organizama u potoku Dolje, saznali se nešto više o zakonom zaštićenim biljnim i invazivnim vrstama te tražili i određivali različite vrste gljiva. Završna aktivnost je bila svojstva ploda kestena.

Tijekom trajanja istraživačkih radionica ostvarena je izvrsna međužupanijska suradnja različitih škola. Članovi udruge Mladih čuvara prirode veliku važnost pridaju učenju u prirodi i na izvornoj stvarnosti. Iako su radionice bile edukativnog karaktera, cjelokupna atmosfera je bila opuštena i motivirajuća za osobno produbljivanje već usvojenih sadržaja te usvajanja novih

Nazivi svih održanih radionica i dio atmosfere možete vidjeti u filmu na poveznici:

https://youtu.be/vsmGAdccdXU

 

[OPŠIRNIJE]



ISTRAŽIVAČKE RADIONICE ČLANICA UDRUGE MLADIH ČUVARA PRIRODE U SKLOPU HRVATSKOG PRIRODOSLOVNOG DRUŠTVA
Đurđica Patafta / datum: 16. 10. 2023. 10:19

Na području Donjeg i Gornjeg Karina održane su 14. i 15. listopada 2023. istraživačke radionice članica udruge Mladih čuvara prirode (ogranka Hrvatskog prirodoslovnog društva) koje rade u osnovnim i srednjim školama grada Zagreba i Zagrebačke županije. Većina članica koje su sudjelovale u istraživačkim radionicama sudjeluju i u eTwinning projektima škole, a povezuju nas projekti: Nastambe životinja, Aktivno učenje u području prirodoslovlja 2 i EKOsustavi oko nas.

Našu su školu predstavljale profesorica biologije i kemije Đurđica Patafta i dipl. učiteljica s pojačanim prirodoslovljem Maja Horvatin kao aktivne članice te udruge. Ostvarena je i odlična suradnja s karinskom udrugom Foto video film atelje pod vodstvom Maria Vukelića koji je održao zanimljive radionice izrade fotograma te crno-bijelih fotografija. (Kratki prikaz radionica nalazi se na poveznicama:https://youtu.be/RT3BhoPO3OE,,  https://youtu.be/CjgGxfted0Y)

Pod vodstvom voditeljice MČP-a Lidije Žišković, a u organizaciji aktivnosti Đurđice Patafta i Renate Brzice, održane su zanimljive istraživačke radionice na području obale Karinskog mora i rijeke Karišnice. U radionicama su sudjelovale još i članice MČP-a Katarina Barković, Martina Čiček, Martina Ceglec i Maja Horvatin. Raznolikim istraživačkim radionicama analizirana je ugrožena i zaštićena flora i fauna obalnog područja Karinskog mora. Fizikalno-kemijskom analizom istražena je kvaliteta morske vode. Također analiziran je sastav stijena uz samu obalu. Drugi dio radionica održan je uz tok rijeke Karišnice od izvora do ušća. Na tom je području fizikalno-kemijskim analizama istražen  gornji, srednji i donji tok. Također je proučena ugrožena i zaštićena flora i fauna tog područja te neka svojstva stijena unutar i oko špilje iz koje izvire rijeka Karišnica. Prikupljeni uzorci s terena analizirani su promatranjem uzoraka pod mikroskopom te ključevima za determinaciju vrsta.

Kratki prikaz radionica članica MČP-a nalazi se na poveznici:   https://youtu.be/MAuRbEzWMGA

Članice MČP-a iz osnovnih škola:

Lidija Žišković, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb

Katarina Barković, OŠ Ivana Gorana Kovačića, Zagreb

Martina Čiček, OŠ Augusta Šenoe, Zagreb

Maja Horvatin i Đurđica Patafta, OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić

Članice MČP-a iz srednjih škola:

Renata Brzica, Druga ekonomska škola, Zagreb

Martina Ceglec, XI. gimnazija, Zagreb


[OPŠIRNIJE]



Umjetnost kroz povijest
Mario Ključević / datum: 27. 8. 2023. 11:49

Projekt "Umjetnost kroz povijest" je projekt na državnoj razini osmišljen za učenike osnovnih škola. U projektu su sudjelovale škole iz Zaprešića te jedna škola iz Zagreba. Ukupno je sudjelovalo 10 razrednih odjela. Cilj projekta je bio upoznati učenike s nekim najvažnijim likovnim razdobljima na praktičnoj razini. Učenici su kroz projekt usvajali i uvježbavali vizualni jezik (likovni elementi, kompozicijska načela). Također, neki od ciljeva su bili razvijanje kreativnosti, suradičko učenje, inicijative, usavršavanje rada likovnim tehnikama, upoznavanje digitalnih alata, suradnja s drugim učenicima... 

O projektu i svim aktivnostima te rezultatima može se vidjeti na poveznici e-booka projekta.

https://view.genial.ly/64736454b2a96600142c0a08/presentation-umjetnost-kroz-povijest-book


[OPŠIRNIJE]



Climate Change Experiments
Maja Horvatin / datum: 5. 7. 2023. 14:30

Climate Change Experiments je međunarodni projekt kojeg smo pokrenuli  i sudjelovali kroz školsku godinu.  Projektom Climate Change Experiments nastoji se podići svijest o očuvanju planete Zemlje te bolje razumijevanje klimatskih pClimate Change Experiments je međunarodni projekt kojeg smo pokrenuli  i sudjelovali kroz školsku godinu.  Projektom Climate Change Experiments nastoji se podići svijest o očuvanju planete Zemlje te bolje razumijevanje klimatskih promjena kroz pokuse. Učenici će kroz pokuse bolje razumjeti zašto dolazi do klimatskih promjena. Projekt će osvijestiti učenike, njihove bližnje te sve one koji će sudjelovati na projektu ili ga promatrati o održivom razvoju. Poticati učenike na interdisciplinarno učenje odnosno kombinaciju svih područja u rješavanju nekog zadatka. Razvijanje sposobnosti kreativnih mišljenja i komunikacije.romjena kroz pokuse. Učenici će kroz pokuse bolje razumjeti zašto dolazi do klimatskih promjena. Projekt će osvijestiti učenike, njihove bližnje te sve one koji će sudjelovati na projektu ili ga promatrati o održivom razvoju. Poticati učenike na interdisciplinarno učenje odnosno kombinaciju svih područja u rješavanju nekog zadatka. Razvijanje sposobnosti kreativnih mišljenja i komunikacije.

Pogledajte e-book našeg projekta.

https://read.bookcreator.com/BE8jzPLIxgV2a7rI5rlgNh2yQPI2/arXWOuSdRMSfvWVIhzH7rQ
 

[OPŠIRNIJE]



In our grandparents’ footsteps
Martina Velikov / datum: 30. 6. 2023. 18:15

In our grandparents’ footsteps je međunarodni projekt u kojem su sudjelovali učenici 1.d razrednog odjela, a projektu se priključilo 11 učitelja i 121 učenik iz Turske, Poljske, Italije i Sjeverne Makedonije. Projekt je namijenjen učenicima od 7 do 11 godina. Projekt  je trajao jednu nastavnu godinu. Učenici koji su se uključili u projekt od studenog do svibnja upoznali su kulturnu baštinu svoje zemlje: običaje, plesove, narodne nošnje, kuhinju, pjesme i stare predmete. Svoje spoznaje prezentirali su na Twinspaceu u obliku videa. Učenici su ovim projektom njegovati kulturnu baštinu svoje zemlje te putem video uradaka učenika iz drugih zemalja upoznali i njihovu kulturnu baštinu. Osim navedenoga, ciljevi ovog projekta bili su pobuditi interes učenika za običaje i tradiciju svoje zemlje, zainteresirati učenike za običaje i tradiciju drugih zemalja, razvijati istraživačke sposobnosti, poticati aktivno djelovanje u školi i zajednici, razvijati kreativnost, razvijati govorne vještine engleskog jezika, povećati vidljivost škole, razvijati digitalnu kompetenciju i ICT vještine te steći nova inozemna prijateljstva. Finalni produkt projekta bila je izrada zajedničke e-knjige koja je obuhvatila kulturnu baštinu svih uključenih zemalja.

Zajednička e-knjiga sudionika u projektu:

https://view.genial.ly/648792be537fff00118e3996/interactive-content-in-our-grandparents-footsteps


[OPŠIRNIJE]



Europske oznake kvalitete za Etwinnig projekte 2021./2022.
Martina Velikov / datum: 29. 6. 2023. 16:14


[OPŠIRNIJE]



Oznaka eTwinning škole za razdoblje 2023.-2024.
Martina Velikov / datum: 5. 5. 2023. 17:39


[OPŠIRNIJE]



RSS


preskoči na navigaciju