Wiki-dveri 2017.

ZAVRŠNA SVEČANOST PROJEKTA „WIKI-DVERI VII“

U utorak, 8. svibnja 2018. u prostoru Gradske knjižnice u Zaprešiću održala se završna svečanost projekta „Wiki-dveri VII“ ,  a ujedno je obilježena i 60.-a obljetnica knjižnice u Zaprešiću. Predstavljeni su radovi i prezentirana cijela Wiki stranica kroz proteklih 9 godina rada i sam nastanak projekta. Glazbena je gošća bila Jelena Radan koja je, uz pratnju na gitari, izvela nekoliko skladbi portugalske balade Fado. Naše su učenice dobile priznanja i zahvale za sudjelovanje na projektu, a školska je knjižnica dobila nove naslove knjiga za zahvalu za suradnju s Gradskom knjižnicom kojoj se veselimo i u daljnjim projektima.

Informacije o projektu wiki-dveri možete pročitati na http://www.wiki-dveri.info/wiki/Wiki-dveri:Novosti.

Krenuli smo u realizaciju projekta Wiki dveri 2017 koja ove godine obrađuje temu Folklorne baštine zaprešićkog kraja. Ove se godine knjižničarki i Mladim knjižničarima u provedbi pridružila i učiteljica Martina Velikov s dvjema učenicama svoga  4.d razreda, zato što upravo ona vodi i Folklornu grupu naše škole. Odabrana je tema – STARI ZAPREŠIĆKI NAKIT i snimljen je film o izradi istoga na radionici izrade nakita u Muzeju Brdovec. Naše su učenice i učiteljica Martina sudjelovale na radionici, razgovarale s polaznicama i tako je nastao film koji ćemo prikazati na završnoj svečanosti u svibnju.

Još je puno posla pred nama…..

Sredinom travnja 2018. film o izradi starog zaprešićkog nakita završen je i stavljen na wiki softver u Gradskoj knjižnici. Završna će se svečanost projekta održati 8. svibnja 2018. u 18 sati u prostorijama knjižnice u Zaprešiću, a ujedno time i završava sam projekt što znači da se iduće godine neće nastaviti.

Zahvaljujem učiteljici Martini Velikov na velikoj pomoći prilikom obrade ovogodišnje teme, a posebno učenicama  4.d razreda te učenici  6.d razreda koje su zaslužne za realizaciju projekta.