> Knjižnica

Cijenjeni roditelji naših prvašića,

od drugog polugodišta možete svoju djecu pretplatiti na dječje časopise koji se nalaze u tablici ispod, uz cijene. Odabrani ćete časopis ili časopise prijaviti učiteljici, odnosno učitelju,do 28. siječnja 2019., a oni školskoj knjižničarki koja će svaki mjesec časopis donijeti učeniku u razred. Letke za časopise možete pogledati na mrežnim stranicama izdavačkih kuća, kod učiteljica ili u školskoj knjižnici.

RADNO VRIJEME:

U našu ste  knjižnicu dobrodošli:

ponedjeljak, srijeda i petak

75 kn

Rekli su o knjigama …..

Abraham Lincoln

Knjige su korisne glupoj osobi, kao što je ogledalo korisno slijepoj osobi.

Chanakya

Ne moraš paliti knjige da bi uništio neku kulturu. Jednostavno navikni ljude da ih više ne čitaju.

Ray Bradbury

Knjige, kao i prijatelji, trebaju biti malobrojni i dobro odabrani. Poput prijatelja, trebamo im se uviejk iznova vraćati, a one nas, poput vjernih prijatelja, nikada neće iznevjeriti, nikada prestati voditi.

Charles Caleb Colton

Priroda i knjige pripadaju onim očima koje ih vide.

Ralph Waldo Emerson

Moje knjige su poput vode. Knjige velikih genija su poput vina. Na sreću, svi piju vodu.

Mark Twain

Jedan razgovor sa mudrim čovjekom za stolom je bolji od deset godina studiranja samo iz knjiga.

Henry Wadsworth Longfellow

Soba bez knjiga je poput tijela bez duše.

Mark Twain

Čitaj prvo najbolje knjige, jer možda nećeš imati šanse da ih ikako pročitaš.

Henry David Thoreau

Dobre knjige su poput dobrih prijatelja; što si ih bolje probrao to više uživaš sa njima.

Louisa May Alcott

Jedino nas knjige mogu otkriti nama samima. Često nakon što nam učine tu uslugu mi ih ostavimo sa strane.

Henry David Thoreau

Ne mogu da živim bez knjiga.

Thomas Jefferson

Knjige koje svijet naziva nemoralnim su knjige koje pokazuju svijetu njegovu vlastitu sramotu.

Oscar Wilde

Ne postoje moralne ili nemoralne knjige. Knjige mogu biti dobro ili loše napisane.

Oscar Wilde

Čudno je kako sam ja, koji sam napisao tako nepopularne knjige, u stvari popularan lik?

Albert Einstein

Ljepota jutra na mome prozoru mi donosi veće zadovoljstvo od metafizike iz knjiga Walt Whitman

Knjige, kao i prijatelji, trebaju biti malobrojne i dobro odabrane.

Samuel Johnson

Dva sata dnevno u knjižnici i mogli biste biti novi Tesla!

Kako su svoje vrijeme provodile neke od književnica i književnika, pogledajte među slikama.

Veselim se svakom našem susretu u knjižnici, mjestu gdje ste uvijek dobrodošli ,bilo posuditi ili vratiti knjigu, čitati, razgovarati, pisati zadaće i referate, bilo gledati filmove i listati tisak ili pak samo malo odmoriti !!!

Vaša knjižničarka Jelena

FB 20160307 10 31 30 Saved Picture.jpg