2015./2016.

16. literarno-likovni natječaj "Tin i ja"

Autor: Martina Velikov, 25. 6. 2016. 02:14

Pod pokroviteljstvom  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Grada Vrgorca, Osnovna škola Vrgorac organizirala je 16. literarno-likovni natječaj "Tin i ja"  za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske i škola u inozemstvu gdje se održava nastava na hrvatskom jeziku.Treću nagradu za likovni rad u kategoriji od 1. do 4. razreda osvojila je naša učenica Marija Vukojević.
Bravo Marija! smiley

Izvanučionička nastava Zelenjak-Kumrovec

Autor: Martina Velikov, 8. 6. 2016. 19:08

Ni Zagorje malo

Joj, mama draga, denes vu školi
si sme tak tihe kak nigdar bili,
o Zagorju našem smo vučili.

Pak nis ni znal, nit sem senjal gdaj
da zagorski je kraj tak velke ljude dal.

Pri nam se rodil Matija Gubec i Gaj,
Mihanović pri Sutli je spisal Lepu našu,
a Josip Broz kak dečec je hodil tu na pašu.

Pak ak je tak, ak se to navek znalo,
zakaj, mama, veliju da je Zagorje malo.

Stjepan Jakševac

Gea - časopis o ekologiji i prirodi

Autor: Martina Velikov, 7. 6. 2016. 22:24

Državna smotra projekata iz područja Nacionalnoga programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo

Autor: Martina Velikov, 6. 6. 2016. 07:45

Tara, Ema, Marija i Aria predstavile su projekt našeg razreda "Upoznaj me" na Državnoj smotri projekata iz područja Nacionalnoga programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo u Gornjogradskoj gimnaziji u Zagrebu.

Radost slikanja uz glazbu

Autor: Martina Velikov, 11. 4. 2016. 20:21

Tjedan glazbe za djecu i mladež je tradicionalna manifestacija koju Hrvatska glazbena mladež, Zagrebačka filharmonija i Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog zajednički organiziraju svakoga proljeća.Odabranom glazbom, iz godine u godinu, stvaraju mladu glazbenu publiku koja će znati cijeniti klasičnu glazbu. Stoga su raspisali natječaj Radost slikanja uz glazbu - za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem djela hrvatskih skladatelja filmske glazbe tijekom redovite nastave glazbene kulture / glazbene umjetnosti u školi, pod mentorstvom predmetnih nastavnika prof. likovne kulture/umjetnosti. Svoje glazbene impresije nastale slušanjem učenici su oblikovali prema vlastitim željama i mogućnostima.

Projekt Upoznaj me

Autor: Martina Velikov, 4. 4. 2016. 16:10

Učenici 2. d razreda dva mjeseca marljivo su radili na projektu Upoznaj me pod vodstvom edukacijske rehabilitatorice Ene Šifner i učiteljice Martine Velikov. Cilj projekta je osposobljavanje i uključivanje učenika u pomaganje djeci s teškoćama u razvoju.

Projekt je predstavljen u Zagrebu u OŠ Grigora Viteza na  Županijskoj smotri projekata iz područja Nacionalnoga programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo te, budući da su ispunjeni svi kriteriji, upućen je na Državnu smotru projekata.

Predstavljanje projekta u radio emisiji Subotnji mozaik

IN Portal-Portal za osobe s invaliditetom

21.3. Svjetski dan osoba s Down sindromom

Autor: Martina Velikov, 18. 3. 2016. 09:59

Ne zaboravite obući šarene čarape

Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa pokazuje se podrška borbi osoba s Down sindromom da se integriraju u naše društvo, da im se osigura mjesto u vrtiću i školi te posao.

Podrška učenika produženog boravka

Putujemo autobusom, vlakom i zrakoplovom

Autor: Martina Velikov, 5. 4. 2016. 22:47

Učenici 2. razreda, 09.3.2106., imali su izvanučiničku nastavu Putujemo autobusom, vlakom i zrakoplovom. Cilj izvanučioničke nastave bio je upoznati učenike s različitim vrstama prometa kopnom i zrakom  te u kratkim crtama naznačiti razvoj tih prometnih sredstava.

Božićna čestitka

Autor: Martina Velikov, 18. 3. 2016. 09:14

Svjetski dan tolerancije

Autor: Martina Velikov, 18. 3. 2016. 09:18

16. studenoga 2016.

Mislim da ljudi koji nanose zlo nekome moraju to prestat činiti i postati nenasilni.
Ja sam pronašao svoj put nenasilja putem capoeire u kojoj se pokazuje naša tolerancija i naš odnos prema drugima.
Nenasilje se može pokazati tako da pomognemo nekom, da poboljšamo odnos s drugima i da budemo uz neku osobu kada joj je to najviše potrebno.

Antonio Kraljić, 8.d

Posjet Vatrogasnoj postaji Zaprešić

Autor: Martina Velikov, 18. 3. 2016. 16:56

Bila sam u vatrogasnoj postaji sa školom. Tamo smo puštali vodu i vozili se u vatrogasnim kolima. Vidjeli smo vatrogasni čamac i vozilo. Bilo mi je zabavno. Mislim da su se svi lijepo proveli i zabavili. I ja bih bila vatrogasac. Bila sam tužna kada smo odlazili.

Jana Živić, 2.d

Pozdrav jeseni u Maksimiru

Autor: Martina Velikov, 18. 3. 2016. 16:28

6.listopada 2015. išli smo u Maksimir. Upoznali smo Silviju, voditeljicu radionica. Prvo smo sakupljali lišće. Nakon što smo sakupili lišće, uputili smo se prema paviljonu gdje smo čuli priču o kraljevni i kraljeviću koji je imao konja. Priča je bila jako zanimljiva. Nakon priče uputili smo se prema livadi gdje smo proučavali vrste lišća i od sakupljenog lišća radili vile. Vidjeli smo jedan potok i jedan slapić. Sretni i veseli vratili smo se u školu.

Dora Kaštelan, 2.d

Obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Martina Velikov, 28. 3. 2016. 23:05

Predsjednički izbori u 2.d = Građanski odgoj i obrazovanje

Autor: Martina Velikov, 18. 3. 2016. 08:10

Prava, dužnosti, demokracija, izbori, kandidatura, povjerenstvo, 1. krug izbora, 2. krug izbora.

Sve su to prošli učenici 2.d razreda kao odgovorni članovi te aktivno i konstruktivno sudjelovali u utvrđivanju kriterija za izbor predsjednika razreda i sudjelovali u izborima kao kandidati i glasači.

Predstavljanje kandidata:

Static HTML