Autor: Tomislav Cerinski, 13. 4. 2012.

Eko-kviz
U ekološkom kvizu "Lijepa naša" Zagrebačke županije osvojili smo 2. mjesto. U ekipi su bili: Tibor Babović, Ivan Čubrić, Morena Benčić i Grgur Mihalinec. Mentorica ekipe Eko-kviza je nastavnica Jasenka Matičec.

Međuopćinska smotra Lidrano 2012.
Međuopćinska smotra LiDraNo ove je godine održana 31. siječnja 2012. u Osnovnoj školi Ivana Perkovca u Šenkovcu. Našu školu na Županijskoj smotri u Svetom Ivanu Zelini predstavljao je školski list "Sjeverac" i film "Medsave" filmske skupine Gajevci. Za Državnu smotru predložen je školski list "Sjeverac". Čestitamo učenicima i mentoricama Lidiji Kapetanović i Mariji Radočaj.

Engleski jezik
Na Županijskom natjecanju učenik Fran Hercog osvojio je 8. mjesto, uz mentorstvo nastavnika Zdravka Jelića.

Njemački jezik
Na Županijskom natjecanju Romina Burić osvojila je 2. mjesto, a sudjelovale su još učenice Kristina Andrić i Tea Majerić uz mentoricu Gordanu Malenicu Stažić.

Matematika
Na Županijskom natjecanju iz Matematike među učenicima četvrtih razreda Matea Žulj je osvojila 4. mjesto, a Tea Mršić i Ana Čubrić dijele 11. mjesto, uz mentorstvo učiteljica Marice Barišić i Martine Halar. Među sedmašima  Marko Karetić osvojio je 5. mjesto, Antun Grozdek 9. mjesto i Lovro Mihalić 10 mjesto, uz mentorstvo nastavnice Doroteje Slipac.

Fizika
U drugom krugu natjecanja u eksperimentalnoj fizici sudjelovale su Antonia Radoš i Jelena Cerovečki te su pozvane na Državno natjecanje. Na županijskom natjecanju Tin Orešković osvojio je 5. mjesto, a sudjelovao je još i učenik Gabrijel Čmelić, sve uz mentorstvo nastavnika Antonija Svedružića.

Kemija
Na Županijskom natjecanju iz Kemije, uz mentorstvo Katice Antol, Grgur Mihalinec osvojio je 6. mjesto,  Antonia Radoš 9. mjesto, a Josip Matijević i Mia Elenkov 10. mjesto.

Biologija
Na Županijskom natjecanju iz Biologije, uz mentorstvo Jasenke Matičec, Marko Karetić osvojio je 2. mjesto, a sudjelovali su još učenici sedmih razreda: Lovro Mihalić, Sara Strniščak, Iva Perković, Izabela Šimić. Od učenika osmih razreda Tin Orešković i Antonia Radoš dijele 2. mjesto, a sudjelovali su još Marijana Gubo i Nikolina Čukac, uz mentorice Jasenku Matičec i Katicu Antol. Učenica Antonia Radoš pozvana je na Državno natjecanje.

Geografija
Na Županijskom natjecanju iz Geografije Ivan Pavičić osvojio je 2. mjesto, Filip Romić 4. mjesto i Josip Brkić 7. mjesto, uz mentorstvo nastavnica Vere Išek i Ljiljane Marić

Povijest
Na Županijskom natjecanju 3. mjesto osvojio je Nikola Blažević, a 4. mjesto Ivan Pavičić, oboje uz mentorstvo nastavnice Ljiljane Marić.

Tehnička kultura
Na 54. Županijskom natjecanju mladih tehničara Daria Glavač osvojila je 15. mjesto među šestašima, Dominik Kolarić 3. mjesto među osmašima, uz mentora Zdravka Pernara. Alen Tucman osvojio je 7. mjesto među petašima, a Danijela Vlahov 4. mjesto među sedmašima, uz mentoricu Milevu Cimbal.

Informatika
Na Županijskom natjecanju Tin Orešković osvojio je 3. mjesto, uz mentorstvo nastavnika Zdravka Pernara.

Sigurno u prometu
Na školskom natjecanju najbolje plasirani među dječacima bili su učenici: Alen Tucman, Fran Mlikotić i Dominik Zupanc, a među djevojčicama: Kristina Milas, Izabela Vranić i Maja Franjić, uz mentorstvo Zdravka Pernara.

Sportska natjecanja
Na Gradskim natjecanjima iz odbojke, rukometa i nogometa, dječaci su osvojili 1. mjesta, a djevojčice su osvojile 3. mjesto na Gradskom natjecanju u odbojci.