Ovaj tjedan: 2042
Obavijest roditeljima i učenicima o početku nastave
Autor: Robert Rumenović, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

Pozdravljamo vas na početku nove školske godine i želimo vas upoznati s uputama i specifičnostima koje su pred nama.

Potpuni tekst pročitajte u nastavku.

Saželi smo osnovno iz Uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (Upute za vrtiće i škole od 24.8.2020) i Preporuka Ministarstva (Modeli i preporuke Ministarstva iz kolovoza 2020) te vam šaljemo ovim putem, zajedno s rasporedom ulazaka u školu i rasporedom učionica.

Molimo vas da dobro proučite gore spomenute Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

U Uputama stoji da roditelji:

ne dolaze u pratnji djeteta/učenika ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,

ne dovode dijete/učenika u ustanovu ukoliko: - ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) - ima izrečenu mjeru samoizolacije - imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.

Sva ostala djeca pohađaju nastavu u školi.

Za svakog izrazito vulnerabilnog učenika ili učenika koja dijeli kućanstvo s izrazito vulnerabilnom osobom, potrebno je pojedinačno razmotriti situaciju uzimajući u obzir aktualnu epidemiološku situaciju. Odluku o tome donosi liječnik primarne zdravstvene zaštite kao i o eventualnim drugim posebnim mjerama zaštite poput nošenja maske i sl.

PRVI DAN NASTAVE

Nastava počinje u ponedjeljak 7.9.2020. godine. Prvi nastavni dan učenici imaju četiri školska sata.

U jutarnjoj smjeni počinju parni razredi: drugi, četvrti, šesti i osmi, kao i razredi produženog boravka. U popodnevnoj smjeni počinju neparni razredi: treći, peti i sedmi razredi.

Raspored ulazaka u školu pojedinačno po razrednim odjelima vrijedi od prvog dana nastave.

Raspored ulazaka u školu i početak nastave ne poklapa se zbog potrebe održavanja fizičke distance između učenika različitih razrednih odjela.

Prvi razredi prvi dan škole dolaze u školu poslijepodne prema posebnom rasporedu.

ORGANIZACIJA NASTAVE

Svaki razredni odjel boravi u jednoj prostoriji. Raspored prostorija u našoj školi biti će organiziran kao u tablici ispod teksta.

Razredni odjeli u školu će ulaziti i izlaziti u posebna odvojena vremena i na različite ulaze kao što je prikazano u tablici ispod teksta.

Trajanje školskog sata ove školske godine skraćeno je na 40 minuta, a satnica se nalazi ispod teksta.

Odmori će biti organizirani u različito vrijeme, a školsko zvono se ukida. Učenici se van učionice smiju kretati jedino ukoliko je to nužno. Potrebno je potpuno izbjegavati fizički kontakt učenika iz različitih razrednih odjela.

Učenici od 1. do 4. razreda maske trebaju nositi samo pri ulasku i izlasku iz škole te pri odlasku na toalet i do blagovaone.

Učenici od 5. do 8. razreda trebaju nositi maske cijelo vrijeme.

Grad Zaprešić je osigurao svakom učeniku razredne nastave 2 maske, a svakom učeniku predmetne nastave 4 maske, koje će dobiti prvi dan nastave.

Roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već se javljaju ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Učenici starije dobi sami mjere temperaturu.

Roditelj učenika od 1. do 4. razreda u djetetovu informativku svaki dan prije odlaska u školu upisuje vrijednost izmjerene temperature kod djeteta.

Po dolasku u školu, učenike učitelj uvodi u školu i do učionice ispred koje se učenici preobuvaju i odlažu cipele. Učenici papuče nose obavezno svaki dan od prvog dana nastave.

Ostale informacije i upute, kao i upute o preuzimanju udžbenika dobiti ćete naknadno.

Nadamo se da će nam i ova školska godina usprkos specifičnostima početi najbolje kako može i u međusobnom poštivanju i suradnji uz pridržavanje svih mjera i preporuka.

Poštivanjem navedenih mjera štitimo zdravlje djece/učenika, odgojno-obrazovnih radnika i svih zaposlenika u odgojno-obrazovnoj ustanovi, a neizravno i zdravlje svojih obitelji i građana Republike Hrvatske. Stoga je iznimno važno poštivati navedene mjere, držati se uputa vezanih za dolazak, ulazak i izlazak iz ustanove, kretanje po ustanovi, raspored i organizaciju rada u ustanovi, odgojno-obrazovnoj skupini i razrednom odjelu, kao i u blagovaonici te u sanitarnim čvorovima.

SATNICA ZA PROVEDBU NASTAVE U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

promijenjeno, novo se nalazi ovdje

RASPORED ULAZAKA U ŠKOLU