Stari papir

Autor: Anja Rajčević, 15. 1. 2020.

Raspored prikupljanja starog papira za 2. polugodište bit će jednom mjesečno srijedom, sljedeće datume:

22.1.2020.
19.2.2020.
18.3.2020.
22.4.2020.
20.5.2020.
10.6.2020.

E-tečajevi za škole
02.04.2020.
Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće
Podučavanje od kuće zahtijeva drugačiji pristup od učenja u školi. Kako bi olakšali trenutačnu situaciju, Google je pripremio seriju video uputa koje vam mogu pomoći u korištenju Google for Education ... The post Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće appeared first on CARNET .

Portal za škole - Nastavnici
02.04.2020.
Važne informacije za strukovne škole, nastavnike i učenike te ustanove za obrazovanje odraslih
Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih objavila je niz važnih informacija koji se odnose na funkcioniranje sustava strukovnog obrazovanja i obrazovanja odraslih, organizaciju virtualne nastave te same Agencije.

Portal za škole - Razredna nastava
02.04.2020.
Podrška učenicima u online okruženju (prvi dio)
U cjelokupnoj situaciji koja je zatekla nastavnike, učenike, ali i roditelje koji su preko noći bili prisiljeni prebaciti se iz svojih učionica u virtualne učionice i krenuti s online nastavom, svi korisnici su se suočili s novim izazovima koji od njih zahtijevaju dodatno vrijeme i angažman kako bi se prilagodili i naviknuli na novi oblik nastave, odnosno učenja i poučavanja.

Portal za škole - Predmetna nastava
02.04.2020.
Googleov dokument kao platforma za zajedničko učenje (o inteligenciji) i kreiranje
Potaknuta plodovima višegodišnjega rada na eTwinningovim projektima, Ivana Opačak, prof. hrv. i eng. jezika u Ekonomsko-birotehničkoj školi u Slavonskome Brodu (od 18. ožujka 2020. službenoj eTwinningovoj školi), odlučila je „prekopati“ bogatu e-riznicu primjera suradničkoga učenja i zajedničkih materijala projektnih partnera. Među mnogobrojnima istaknuo se jedan, naizgled običan, ali u svojoj jednostavnosti i praktičnosti, veoma zahvalan – Googleov dokument kao „platforma“ za suradničko učenje i kreiranje. Ovdje možete pročitati kako su u školi na daljinu učenici i nastavnica zajedno učili o emocionalnoj i višestrukoj inteligenciji.