Ovaj tjedan: 1903
“TAJNA USPJEHA JE POSTOJANOST SVRHE“
Autor: Kristina Jovanović, 21. 5. 2019.

Naslovni je citat još u 19. stoljeću izrekao slavni britanski političar Benjamin Disraeli poznat po svojim mudrim mislima i izrekama. Odabrali smo ga zato što je njegova simbolika i značenje zaista snažno kada se govori o uspjehu.

Svatko od nas uspjeh doživljava na različit način, individualno, ali svi se slažemo s činjenicom da nas cilju, tj. uspjehu, vodi svrha.

Škola je zajednica različitih profila učenika i pojedinaca, svakoga sa svojim ciljem, a zadaća je učitelja da vodi, usmjerava i zajedno s roditeljima pokuša pomoći usmjeriti ih tome. Naši su učenici, plasirajući se na državna natjecanja bili vođeni svrhom i ciljem svoga truda, rada i zalaganja te su zajedno s mentorima  tamo i stigli. Dobra volja, puno odricanja, vježbanje, učenje i međusobno povjerenje mentora i učenika donijeli su i zasluženi uspjeh. Hvala im što promiču ime svoje škole po Lijepoj Našoj, ostavljaju trag svoga rada i mogu služiti kao primjer mnogima jer od Zaprešića ima većih gradova, od naše, većih škola, ali znanje koje pokazuju naši učenici godinama, pogotovo u prirodnoj, ali i drugim grupama predmeta, na zavidnoj je razini. I kada ih pitate, nema tajne, samo se radom može doći do rezultata, možda su nekad i razočarani, ali sve je to dio slagalice života. Čestitamo im, ponosni smo na njih, znamo da ih u budućnosti čeka još mnogo izazova i natjecanja i nadamo se da kroz osnovnoškolsko obrazovanje grade čvrste temelje za dalje.

Čestitamo:

Niki Tretinjak, 8.e – 1. mjesto na Državnom natjecanju iz kemije (mentorica, prof. Nikolina Novak) i plasman na Državnom natjecanju iz fizike (mentor, prof. Antonio Svedružić)

Lovri Mariću, 8.b -    2. mjesto na Državnom i svehrvatskom natjecanju       „Ekološki kviz Lijepa Naša“ (mentorica, prof. Sanja  Kovačić), 3. nagrada na Državnom natjecanju iz fizike (mentor,  prof. Antonio Svedružić) i 5. mjesto na Državnom natjecanju iz kemije( mentor, prof. Nikolina Novak)

Roku Mariću, 6.a –3. mjesto na Državnom natjecanju iz geografije (mentor, prof. Ivan  Zelenić); 2. mjesto na Državnom i svehrvatskom natjecanju „Ekološki kviz Lijepa Naša“ (mentorica, prof. Sanja Kovačić)

Toniju Pajiću, 8.a – 9. mjesto na Državnom natjecanju Mladih tehničara (mentor, prof. Goran Grubić)

Katarini Vilić, 7. b –   2. mjesto na Državnoj smotri istraživačkih radova iz biologije, te 7.mjesto na Državnom natjecanju iz biologije, 5. mjesto na                        Državnom natjecanju iz kemije (mentorica, prof. Đurđica Patafta);  2. mjesto na Državnom i svehrvatskom natjecanju „Ekološki kviz Lijepa Naša“(mentorica, prof. Sanja Kovačić)

Viti Šeremet, 7.b – 2. mjesto na Državnoj smotri istraživačkih radova iz biologije   (mentorica, prof. Đurđica Patafta)

Juliji Berger, Emi Abrashi, Ivanu Starčeviću i Riti Mihalić, 1.d– sudjelovali na Državnoj smotri projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja (mentorica, učiteljica Martina Velikov).

Pod mentorstvom učiteljice Martine Velikov učenica Julia Berger iz 1.d razreda osvojila je 1. mjesto na državnoj razini likovnog natječaja Hrvatskog crvenog križa pod nazivom „Volontiram- mijenjam svijet“, a učenik istog razreda Tino Kolman osvojio je 4. mjesto na Međunarodnom likovnom natječaju na temu „Duga“.

Na županijskoj razini smotre LIDRANO 2019. predstavljale su nas Katarina Vilić i Nika Tretinjak u kategoriji literarnih radova, a na Poetskim susretima djece Zaprešića, kulturnoj manifestaciji Gradske knjižnice iz Zaprešića, naši su učenici David Udovičić, Lucija Drmić, Ivan Zelenika i  Katarina Vilić odabrani među najboljih 20 pjesnika, a najboljom je proglašena Katarina Vilić. (mentorica, prof. hrvatskog jezika Mirela Ugarković)

Ekipa „MINI ČETVERCA“ –učenici 5. i 6. razreda , sudjelovala je na završnici natjecanja „Matematički četverac“ koje organizira ŽSV učitelja matematike Zagrebačke županije. (mentorice, prof. matematike Marijana Kožul i Antonija Pantar)

Čestitamo i našim vrijednim sportašima, muškim i ženskim ekipama koji su osvojili zapažena mjesta na natjecanjima (košarka – dječaci, 5. i 6. razred 2. mjesto na Županijskom natjecanju, košarka- djevojčice, 5. do 8. razred 2. mjesto na Županijskom natjecanju te 3. mjesto iz rukometa na Županijskom natjecanju dječaka 6. razreda.)

„ Tajna uspjeha? Tajna je da tajne nema! Uspjeh je plod ideje, hrabrosti, ludosti, entuzijazma, rada, pogrešaka i ponovnih pokušaja.“