Besplatni Office 365 za sve učenike

Autor: Kristina Jovanović, 30. 10. 2017.

Svi učenici i nastavnici imaju mogućnost besplatnog korištenja i instalacije alata Office 365 na adresi https://office365.skole.hr. Rezultat je to suradnje Ministarstva s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom CARNet i tvrtkom Microsoft Hrvatska.

Omogućen je besplatan pristup alatima Office 365, koji se ostvaruje uz korištenje svog elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr (CARNet-ovo korisničko ime i lozinka). Osim samog korištenja usluga Office 365 iz oblaka, svakom učeniku, učitelju i nastavniku omogućena je i instalacija alata Office 365 Pro Plus na pet računala i pet mobilnih uređaja (tableta, pametnih telefona).

Alati Microsoft Office 365 olakšat će komunikaciju između učenika i nastavnika te omogućiti dijeljenje materijala potrebnih za nastavu, čime će se podići učinkovitost procesa učenja. Alati uključuju: pristup e-pošti s 50 gigabajta slobodnog prostora, pristup OneDrive pohrani podataka u oblaku s jednim terabajtom slobodnog prostora po korisniku, Office alate (Word, Excel, PowerPoint, OneNote), društvenu mrežu Yammer, kao i Lync koji omogućuje audio i video konferencijske pozive te razmjenu poruka. Korisnici se sa svojim podacima prijavljuju na adresi https://office365.skole.hr i time dobivaju pristup svim Office 365 alatima i aplikacijama. Za korisničku podršku učenici i nastavnici mogu se obratiti CARNetovoj službi podrške na adresu helpdesk@carnet.hr.

E-tečajevi za škole
23.03.2011.
Novosti o održavanju online tečajeva uz podršku online mentora
U skladu s novim razvojnim aktivnostima i u cilju razvoja novih usluga namijenjenih CARNetovim korisnicima, CARNetov edukacijski centar od kalendarske godine 2011. prestaje s pružanjem usluge održavanja online tečajeva uz podršku mentora.

Portal za škole - Nastavnici
24.01.2019.
Produžen je rok Javni poziv za prijavu škola domaćina za Državna natjecanja učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia u školskoj godini 2018./2019.
U sklopu ESF projekta "Promocija učeničkih kompetencija i strukovnog obrazovanja kroz strukovna natjecanja i smotre" Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih raspisala je Javni poziv za prijavu škola domaćina za Državna natjecanja učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia u školskoj godini 2018./2019.

Portal za škole - Razredna nastava
24.01.2019.
Webinar „Korištenje platforme Europeana u obrazovne svrhe“
U četvrtak, 24. siječnja2019. godine, u organizaciji European Schoolneta održat će se webinar na hrvatskom jeziku pod nazivom „Korištenje platforme Europeana u obrazovne svrhe“. Webinar će voditi prof. Ivana Štiglec, Europeana nastavnik ambasador za Hrvatsku.

Portal za škole - Predmetna nastava
15.01.2019.
Erasmus + projekt „Inovativni pristupi učenju i poučavanju za školu budućnosti „
Osnovna škola don Lovre Katića iz Solina uspješno je 2017. godine, podnijela prijavu za sudjelovanje u  Erasmus + projektu "Inovativni  pristupi učenju i poučavanju za školu budućnosti" ključna aktivnost 1 područje osnovnog obrazovanja u trajanju od dvije godine.