Osmaši slušali predavanje o Domovinskome ratu

Autor: Kristina Jovanović, 13. 4. 2017.

U srijedu 5. travnja 2017.godine učenici osmih razreda slušali su predavanje o Domovinskome ratu u organizaciji Ureda za stradale u Domovinskome ratu i hrvatskih ratnih invalida iz Zaprešića. Predavanje se već tradicionalno održava svake godine kako bi se osvijestio značaj Domovinskoga rata kod učenika te kako bi oni shvatili i razumjeli da danas žive u svojoj domovini, samostalnoj i suverenoj zahvaljujući žrtvi koju su mnogi podnijeli. Puno je stanovnika Zaprešića i okolnih područja sudjelovalo u Domovinskome ratu, a 44 – ica njih izgubila su svoje živote u obrani domovine. Upravo je taj podatak izazvao čuđenje kod učenika i kao da se moglo na njihovim licima vidjeti nekakvo pomalo zbunjujuće ponašanje, s jedne strane tuga, a s druge ponos što žive upravo ovdje, na dijelu Lijepe Naše gdje su ljudi svojim životima branili i obranili dom kako bismo svi danas živjeli u miru. U dvadeset minutnome filmu učenicima su dokumentirane najvažnije činjenice o Domovinskome ratu, a zatim su slušali predavanje generala Gele o uzrocima, posljedicama i žrtvama Domovinskog rata. Zahvaljujemo se gospodinu Tomaševiću iz Ureda za stradale u Domovinskome ratu iz Zaprešića na doniranim knjigama za školsku knjižnicu u kojoj od prošle godine ponosno stoji polica Domovinski rat s pripadajućom stručnom literaturom.

E-tečajevi za škole
25.01.2021.
HITNO Radovi na elektricnom sustavu u cvoristu u Osijeku
Postovani, Zbog problema s napajanjem elektricnom energijom u nasem cvoristu u Osijeku, veceras 25. sijecnja 2021. oko 22 sata ce se vrstiti radovi na provjeri sustava za napajanje eleltricnom energijom. ... The post HITNO Radovi na elektricnom sustavu u cvoristu u Osijeku appeared first on CARNET .

Portal za škole - Nastavnici
22.01.2021.
Javno savjetovanje o Nacrtu Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o napredovanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama i učeničkim domovima
Ministarstvo znanosti i obrazovanja otvorilo je javno savjetovanje o Nacrtu Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o napredovanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama i učeničkim domovima.

Portal za škole - Razredna nastava
20.01.2021.
Počela je online nastava - u pomoć stižu e-Škole digitalni sadržaji
U prvom smo tjednu nastave nakon zimskih praznika i ona se u najvećoj mjeri odvija online. Bez obzira na to nedostaje li vam samo miris krede na školskoj ploči, jutarnji žamor dok djecu pratite do vrata škole ili već pomalo zazirete od distanciranosti ekrana i sučelja digitalne okoline, CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji za učenje i poučavanje tu su upravo da vam olakšaju online učenje i poučavanje te ga učine jednostavnijim, zanimljivijim i kreativnijim.

Portal za škole - Predmetna nastava
21.01.2021.
IKT projekt u Katoličkoj osnovnoj školi Šibenik
Iako je prošlo božićno vrijeme, autorica smatra da nikad nije kasno za dijeljenje primjera dobre prakse. Ovog Došašća učenici 3. a razreda Katoličke osnovne škole u Šibeniku, s učiteljicama Ines Baljkas Nakić i Julijom Crnogaća, odlučili su se na provedbu zanimljivog projekta.

Školski tableti

Smjena A